Galatasaray Lisesi'nin 1955 yılı mezunlarından, 1992 – 2000 yıllarında arasında Galatasaray Lisesi Müdürümüz ve 2000 – 2003 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi Rektörümüz, 2003- 2007 yılları arası YÖK Başkanı, değerli Hocamız Prof. Dr. Erdoğan Teziç’in vefat etmiş olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

1980 yılında profesör olan Teziç, uzun yıllar İstanbul Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış ve 2004 yılında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından “Türkiye Cumhuriyeti Liyakat Nişanı” ile ödüllendirilmiştir. Aynı yıl, Fransa Cumhuriyeti tarafından Légion d’Honneur Nişanı’nın en üst derecesi olan “Commandeur” (Büyük Şövalye) rütbesine layık görülmüş ancak Fransa Ulusal Meclisi’nin “Ermeni Soykırımı İnkar Yasası”nı kabulüyle, nişanını iade etmiştir. Prof. Teziç, 2004 yılında, Paris I Panthéon Sorbonne Üniversitesi tarafından verilen fahri doktora unvanını alan ilk Türk olmuştur.

Uzun yıllar okul takımında, Galatasaray Kulübü´nde ve Milli Takım´da voleybol oynamış ve kaptanlık yapmış, ülkemizin   yetiştirmiş   olduğu en değerli   hukuk adamlarından biri olan Prof.Dr. Erdoğan Teziç'in ailesine, sevenlerine ve Galatasaray Camiası'na başsağlığı dileriz.